CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
IMG_3191
21. novembra 2017

Networking night 2017 Podujatie sa konalo v rámci projektu Mini-Erasmus

Centrum pre otvorenú politiku sa zúčastnilo už na svojom druhom podujatí pod názvom Networking night. Cieľom tejto akcie bolo študentom predstaviť možnosti uplatnenia sa po ukončení štúdia na strednej škole, ako aj zapojiť sa do rôznych aktivít už počas štúdia.

Predstavili sme mladým a aktívnym študentom činnosť COP, ako aj možnosti, ktoré im prostredníctvom našich skúseností môžeme pomôcť realizovať na ich škole. Či už v rámci vyučovania alebo mimoškolských aktivít.

 Sme veľmi milo prekvapení záujmom mladých ľudí o politiku, o ktorej sa s nimi chceme rozprávať. Tešíme sa na prípadnú ďalšiu spoluprácu, ako aj ďalší ročník Networking night.

IMG_0007
17. novembra 2019

30. výročie Novembra 1989, výročie znovuzrodenia slobodných občanov

Keď 5. marca 1946 Winston Churchill vo svojom slávnom príhovore na Westminister College v americkom Missouri prehlásil “Od Štetína na Balte po Terst na Jadrane spustila sa cez celý kontinent železná opona,“ tak do komunistického prevratu v Československu zostávali ešte takmer dva roky slobody. V skutočnosti, ako dnes aj s Churchillom vieme, kocky boli už […]
august-1968-2
2. júna 2019

Stanovisko COP k priznaniu statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968

Uznesenie parlamentného okrúhleho stola z 30.5.2019 za účasti zástupcov všetkých politických frakcií Štátnej dumy Ruskej federácie vyzývajúce na priznanie statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968, je ďalším z radu škandálnych pokusov o oživovanie sovietskej falzifikácie okolností invázie vojsk Varšavskej zmluvy
viac >>