CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
Rostas sme.sk
7. mája 2017

Nová teória relativity dnešného sveta Niektorí ste možno zachytili kauzu okolo účasti konšpirátora Rostasa na konferencii Fakulty masmediálnej komnunikácie UCM v Trnave a následnú prestrelku, ktorej účastnící, okrem verejnosti, boli najmä absolventi fakulty a dekanka FMK.

To, čo pani dekanka Dana Petranová nechápe je, že dnešný svet nemožno relativizovať. Naopak, dnešný svet, ktorý čelí útoku klamstiev, nezmyslov, hoaxov, vymyslených správ, spochybňovaniu pravdy, či dokonca popierania vedeckých faktov, si vyžaduje jasné stanoviská a činy. Je preto úlohou všetkých zodpovedných ľudí a najmä profesionálov, brániť fakty a pravdu všeobecne, alebo v rámci svojich odborov.

O to viac sa to týka oblasti informačných technolóģií, médií a vzdelávania o nich. Pani dekanka má byť prvá, ktorá sa za profesionalitu v médiách, ktorej jednou z hlavných úloh je šírenie pravdy a faktov, postaví za ich ochranu. Tak ako sa musí dekan lekárskej fakulty postaviť proti šarlatánom, pod vplyvom ktorých hrozí poškodenie ľudského zdravia, či nebodaj smrť. Pani dekanka má povinnosť chrániť a presadzovať zdravie médií. Pozvaním konšpirátora tak nerobí, naopak mediálny priestor infikuje a stáva sa súčasťou problému.

Tento je len jeden z mnohých príkladov dokumentujúcich vážnosť dnešnej situácie, v ktorej sa fakty a pravda, a tí čo ich presadzujú, dostávajú do konfliktu s konšpirátormi, dezinformátormi, propagandistami a zástancami rôznych pa-vied, ktoré infiltrovali dnešný svet. Našou úlohou je v tomto, dnes už boji, nepoľaviť, a navzájom podporiť tých, čo nie sú ochotní sa s týmto stavom zmieriť a sú odhodlaní postaviť svet opäť z hlavy na nohy.
-COP-

IMG_0007
17. novembra 2019

30. výročie Novembra 1989, výročie znovuzrodenia slobodných občanov

Keď 5. marca 1946 Winston Churchill vo svojom slávnom príhovore na Westminister College v americkom Missouri prehlásil “Od Štetína na Balte po Terst na Jadrane spustila sa cez celý kontinent železná opona,“ tak do komunistického prevratu v Československu zostávali ešte takmer dva roky slobody. V skutočnosti, ako dnes aj s Churchillom vieme, kocky boli už […]
august-1968-2
2. júna 2019

Stanovisko COP k priznaniu statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968

Uznesenie parlamentného okrúhleho stola z 30.5.2019 za účasti zástupcov všetkých politických frakcií Štátnej dumy Ruskej federácie vyzývajúce na priznanie statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968, je ďalším z radu škandálnych pokusov o oživovanie sovietskej falzifikácie okolností invázie vojsk Varšavskej zmluvy
viac >>