CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
Iv
14. novembra 2016

“E\u00da pre mlad\u00fdch” Víkendové školenie v rámci projektu "EÚ pre mladých" s podporou MZVaEZ SR

Cez víkend, 11.-13. novembra 2016, sme pokračovali v našom projekte “EÚ pre mladých.” Nasledovalo v poradí už druhé víkendové školenie. Kým to prvé bolo zamerané na zručnosti účastníkov, druhé sme venovali  aktuálnym európskym témam. Tomu zodpovedali aj naši exkluzívni hostia so svojími témami:

Iveta Radičová, bývalá premiérka SR: Budúcnosť Európy – možné scenáre.
Dušan Fischer (SFPA)/Peter Markovič: Americké prezidentské voľby a ich vplyv na európsku a svetovú politiku. (reflexia s účastníkmi)
Dušan Fischer: Akú obranu potrebuje Európa? Medzi európskou armádou a NATO
Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu (EPP-ED): Ako Európsky parlament ovplyvňuje náš život.
Michal Vašečka, sociológ : Európske hodnoty nie sú fikcia

Libor Mikolášik, Stanislav Bajňanský, 1989 Generation Initiative: Je sexy byť mladým Europánom?

Školenie mladých lídrov sa uskutočnilo v rámci projektu “EÚ pre mladých”, ktorý COP organizuje s podporou Ministerstva zahraničných vecí SR v rámci Slovenského predsedníctva v Rade EÚ – SKPRES 2016. Projekt bude pokračovaať diskusiami na školách o témach spojených s členstvom Slovenska v EÚ.

Ďakujeme všetkým za účasť

 

  • twitter
  • youtube
IMG_0007
17. novembra 2019

30. výročie Novembra 1989, výročie znovuzrodenia slobodných občanov

Keď 5. marca 1946 Winston Churchill vo svojom slávnom príhovore na Westminister College v americkom Missouri prehlásil “Od Štetína na Balte po Terst na Jadrane spustila sa cez celý kontinent železná opona,“ tak do komunistického prevratu v Československu zostávali ešte takmer dva roky slobody. V skutočnosti, ako dnes aj s Churchillom vieme, kocky boli už […]
august-1968-2
2. júna 2019

Stanovisko COP k priznaniu statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968

Uznesenie parlamentného okrúhleho stola z 30.5.2019 za účasti zástupcov všetkých politických frakcií Štátnej dumy Ruskej federácie vyzývajúce na priznanie statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968, je ďalším z radu škandálnych pokusov o oživovanie sovietskej falzifikácie okolností invázie vojsk Varšavskej zmluvy
viac >>