CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
Snímka
11. októbra 2016

Koniec Európskej únie? A čo potom? Iveta Radičová, Vladimír Vaňo, Peter Cibulka, Michal Havran

Od roku 1989 sme si v Európe zvykli, že žijeme šťastné obdobie. Zažívali sme obdobie ekonomického rastu, rozširovanie EÚ o postsocialistické krajiny a vládol optimizmus s víziou pozitívnej budúcnosti. Doba sa však zmenila a optimizmus sa postupne vytratil. Preto sa Centrum pre otvorenú politiku rozhodlo spustiť sériu diskusií o tom, aká je naša budúcnosť v EÚ.

Finančná kríza prinútila členské štáty konať, aby zachránili spoločnú menu euro. Migračná kríza ohrozila jednu zo základných výhod, s ktorou si občania EÚ spájajú – voľný pohyb osôb.

Referendum vo Veľkej Británii v júni 2016 sa stalo historickým prelomom, keďže je to prvýkrát, čo sa členská krajina rozhodla, že vystúpi z EÚ. Obchodné dohody s Kanadou alebo USA boli zo strany Európskej únie zastavené. V jednotlivých národných voľbách posilňujú populisti, ktorí volajú po rozpade EÚ a presviedčajú ľudí demagogickými argumentami a zjavnými nepravdami.

Ocitáme sa v etape konca EÚ? Nájdu sa v Európe zodpovední politici, ktorí budú schopní sa dohodnúť alebo prevládne egoizmus a populistické návrhy vedúce k rozpadu EÚ?

Príďte s nami diskutovať o tom, aká je naša budúcnosť v EÚ a čo môže nastať, ak tu raz už únia nebude.

 Stretneme sa v Žiline 3. novembra 2016 v Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3

o 18,00 hod.

Našimi hosťami budú:

Iveta Radičová, bývalá premiérka

Vladimír Vaňo, ekonóm

Peter Cibulka, poslanec MsZ v Žiline

Moderuje Michal Havran

 

O termínoch a miestach ďalších diskusií bude COP v predstihu informovať.

Print
16. júla 2018

Téma LGBT komunity je u nás len o vlajkách na úradoch, chýbajú riešenia a obsahová debata Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou.

Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou. Chýba skutočný záujem o hľadanie riešení a o priblíženie rovnakého štandardu života pre všetkých. Slovensko zaostáva za ostatnými členskými štátmi EÚ, dokonca aj krajinami V4. Nič sa v tejto oblasti nerobí a absentuje aj reálna debata o problémoch. Je to  však vývoj, ktorému sa nie je možné […]
2018.april.27. LIF_053
16. apríla 2018

LIF Festival 2018 /VIDEO&FOTO/ Máme za sebou prvý ročník liberálneho festivalu LIF Festival 2018

Video: LIF 2018: @DiktatOnlinu  Standa HRUŠKA, YouTuber ČR StandaShow Roman KRPELAN, hovorca prezidenta SR Moderuje Michal Havran   Video: LIF 2018: Konečne víťazstvo demokracie  Iveta RADIČOVÁ, sociologička a expremiérka SR Milan KŇAŽKO, herec a politik Moderuje: Michal Havran