CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
IMG-3028
1. novembra 2017

Mladí&aktívni Jerguš Ridzoň

V rámci cyklu Mladí&aktívni sme sa rozprávali s Jergušom Ridzoňom, ktorý kandiduje na poslanca VÚC v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Často sa hovorí, že mladí ľudia sú k veciam verejným apatickí. Objektívne treba priznať, že túto tézu zastáva zväčša staršia generácia.  Ako to vidíš túto problematiku ty, a čo by podľa teba pomohlo zlepšiť záujem mladých o veci verejné?
Podľa môjho názoru je to od človeka ku človeku rôzne. Nemôžme jednoznačne označiť istú skupinu ľudí za apolitickú. Poznám množstvo mladých, ktorí sa o svoje okolie veľmi intenzívne zaujímajú a častokrát robia lepšiu prácu ako skúsení, starší odborníci. Podľa mňa je to preto, lebo mladým určite nechýba odhodlanie, zdravá naivita, že všetko sa dokáže zlepšovať, a že všetci sú dobrí. Musím sa objektívne priznať, že takto isto častokrát fungujem aj ja. Bohužiaľ nájdeme aj takých, ktorí sa angažujú príliš v hnutiach, ktoré v modernej spoločnosti nemôžu existovať, čo ma veľmi mrzí.

Rozhodol si sa kandidovať vo voľbách do samosprávneho kraja.  Kde a kedy sa zrodila táto myšlienka?
Počas leta som pomáhal na kampani Jána Luntera, ako manažér letných akcií a terénnej kampane. Myšlienka kandidovať sa zrodila v mojej hlave počas mojich ciest po kraji. Počas kampane som navštívil každý kút nášho kraja a videl veci, ktoré väčšina kandidátov nikdy nevidela. Povedal som si, že v zastupitelstve by mal byť človek, ktorý bude pamätať na občanov v regiónoch, a preto som svojim krajanom ponúkol svoju kandidatúru.

Kandidatúra na poslanca VÚC znamená, že pôjdeš s kožou na trh aká je tvoja motivácia vstupu do politiky ?
Robiť z nášho kraja a nášho štátu krajšie a lepšie miesto pre všetkých.

Akú druh politiky by si ako poslanec presadzoval. Zameriaval by si sa skôr na témy mladých, alebo by si si skúsil zobrať pod patronát inú tému?
Ako poslanec by som sa venoval najmä mládeži a minoritným komunitám.

Ako si podľa teba kraj, v ktorom kandiduješ, všíma problémy mladých, a čo by si zlepšil?
Jediné, čo zaujíma dnešné vedenie kraja, v súvislostí s mládežou, sú súťaže krásy, zakazovanie slobodnej kultúry a domobrana. Toto vo svojom kraji mať nechcem a musí to skončiť. Zlepšovať sa dá úplne všetko. Ako poslanec by som hlavne nechcel stratiť kontakt s občanom, lebo to pokladám za dôležité. Poslanci a župan by mali systematicky pracovať na zlepšovaní životnej úrovne v našom kraji, a preto chcem pomáhať napĺňať program Jána Luntera, pretože viem, že on má najlepší program pre BBSK.

Aký je tvoj odkaz mladým, ktorí by chceli veci okolo seba zlepšiť, ale nemajú odvahu, prípadne nevedia ako na to ?
Určite by sa nemali báť a začať niečo robiť. Aj malá zmena či pomoc, ktorú môžu spraviť, môže pomôcť zlepšovať kvalitu života v ich okolí. Presne to je to, o čo by sme sa mali všetci neustále pokúšať.

IMG-3025

Print
16. júla 2018

Téma LGBT komunity je u nás len o vlajkách na úradoch, chýbajú riešenia a obsahová debata Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou.

Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou. Chýba skutočný záujem o hľadanie riešení a o priblíženie rovnakého štandardu života pre všetkých. Slovensko zaostáva za ostatnými členskými štátmi EÚ, dokonca aj krajinami V4. Nič sa v tejto oblasti nerobí a absentuje aj reálna debata o problémoch. Je to  však vývoj, ktorému sa nie je možné […]
2018.april.27. LIF_053
16. apríla 2018

LIF Festival 2018 /VIDEO&FOTO/ Máme za sebou prvý ročník liberálneho festivalu LIF Festival 2018

Video: LIF 2018: @DiktatOnlinu  Standa HRUŠKA, YouTuber ČR StandaShow Roman KRPELAN, hovorca prezidenta SR Moderuje Michal Havran   Video: LIF 2018: Konečne víťazstvo demokracie  Iveta RADIČOVÁ, sociologička a expremiérka SR Milan KŇAŽKO, herec a politik Moderuje: Michal Havran