CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
630
4. decembra 2017

Večer Michala Vašečku Noví župani

Náš diskusný formát “Večer Michala Vašečku” prichádza so svojou druhou témou. Po prvej, veľmi úspešnej diskusii s Ivetou Radičovou, sa budeme rozprávať o aktuálnej politickej téme.

Máme viac ako mesiac po voľbách do VÚC. Výsledky sú pre nás všetkých veľkých prekvapením. Strana SMER-SD stratila 4 županov, a to v krajoch, kde sa to asi najmenej čakalo.

Médiá a opozícia hovoria o tomto výsledku ako „politickej revolúcii,“ ktorá smeruje k zmene politickej mapy.

Ako svoje víťazstvo vnímajú noví predsedovia samosprávnych krajov? Začali skutočnú politickú revolúciu alebo ide len o súhru viacerých okolností? Považujú sa za skutočných víťazov volieb? Ako sa cítia po prvých dňoch v novom úrade?

Na tieto, a ďalšie témy, sa budeme rozprávať s novozvolenými predsedami samosprávnych krajov, a to

11. decembra 2017, o 18,00 hod. v Pistoriho paláci, Štefánikova 25 v Bratislave.

Našimi hosťami budú

Erika Jurinová (Žilinský samosprávny kraj)
Jozef Viskupič (Trnavský samosprávny kraj)
Rastislav Trnka (Košický samosprávny kraj)

Vstup je voľný.
Tešíme sa na vašu účasť.

IMG_0007
17. novembra 2019

30. výročie Novembra 1989, výročie znovuzrodenia slobodných občanov

Keď 5. marca 1946 Winston Churchill vo svojom slávnom príhovore na Westminister College v americkom Missouri prehlásil “Od Štetína na Balte po Terst na Jadrane spustila sa cez celý kontinent železná opona,“ tak do komunistického prevratu v Československu zostávali ešte takmer dva roky slobody. V skutočnosti, ako dnes aj s Churchillom vieme, kocky boli už […]
august-1968-2
2. júna 2019

Stanovisko COP k priznaniu statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968

Uznesenie parlamentného okrúhleho stola z 30.5.2019 za účasti zástupcov všetkých politických frakcií Štátnej dumy Ruskej federácie vyzývajúce na priznanie statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968, je ďalším z radu škandálnych pokusov o oživovanie sovietskej falzifikácie okolností invázie vojsk Varšavskej zmluvy
viac >>