CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
630
4. decembra 2017

Večer Michala Vašečku Noví župani

Náš diskusný formát “Večer Michala Vašečku” prichádza so svojou druhou témou. Po prvej, veľmi úspešnej diskusii s Ivetou Radičovou, sa budeme rozprávať o aktuálnej politickej téme.

Máme viac ako mesiac po voľbách do VÚC. Výsledky sú pre nás všetkých veľkých prekvapením. Strana SMER-SD stratila 4 županov, a to v krajoch, kde sa to asi najmenej čakalo.

Médiá a opozícia hovoria o tomto výsledku ako „politickej revolúcii,“ ktorá smeruje k zmene politickej mapy.

Ako svoje víťazstvo vnímajú noví predsedovia samosprávnych krajov? Začali skutočnú politickú revolúciu alebo ide len o súhru viacerých okolností? Považujú sa za skutočných víťazov volieb? Ako sa cítia po prvých dňoch v novom úrade?

Na tieto, a ďalšie témy, sa budeme rozprávať s novozvolenými predsedami samosprávnych krajov, a to

11. decembra 2017, o 18,00 hod. v Pistoriho paláci, Štefánikova 25 v Bratislave.

Našimi hosťami budú

Erika Jurinová (Žilinský samosprávny kraj)
Jozef Viskupič (Trnavský samosprávny kraj)
Rastislav Trnka (Košický samosprávny kraj)

Vstup je voľný.
Tešíme sa na vašu účasť.

Print
16. júla 2018

Téma LGBT komunity je u nás len o vlajkách na úradoch, chýbajú riešenia a obsahová debata Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou.

Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou. Chýba skutočný záujem o hľadanie riešení a o priblíženie rovnakého štandardu života pre všetkých. Slovensko zaostáva za ostatnými členskými štátmi EÚ, dokonca aj krajinami V4. Nič sa v tejto oblasti nerobí a absentuje aj reálna debata o problémoch. Je to  však vývoj, ktorému sa nie je možné […]
2018.april.27. LIF_053
16. apríla 2018

LIF Festival 2018 /VIDEO&FOTO/ Máme za sebou prvý ročník liberálneho festivalu LIF Festival 2018

Video: LIF 2018: @DiktatOnlinu  Standa HRUŠKA, YouTuber ČR StandaShow Roman KRPELAN, hovorca prezidenta SR Moderuje Michal Havran   Video: LIF 2018: Konečne víťazstvo demokracie  Iveta RADIČOVÁ, sociologička a expremiérka SR Milan KŇAŽKO, herec a politik Moderuje: Michal Havran