CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
Kotleba
27. septembra 2017

Vyhlásenie k návrhu zákona o domobrane Kotlebovej ĽS Naše Slovensko Považuje návrh zákona o domobrane za znepokojujúci.

Centrum pre otvorenú politiku (COP) považuje návrh zákona o domobrane, ktorý dnes predstavila ĽSNS, za znepokojujúci. Ide o nebezpečný návrh a podobné kroky nás v minulosti priviedli k jednej z najväčších katastrof ľudstva. Vyzývame všetky demokratické sily, aby sa jasne  postavili proti tomuto návrhu a spoločne ho odmietli.

Musíme veľmi ráznym spôsobom odsúdiť návrh na vznik domobrany, ktorý predstavila extrémistická Kotlebova ĽSNS. Má ísť o čiastočne dobrovoľné útvary, ktoré budú existovať v pôsobnosti vyšších územných celkov. Takýto návrh považujeme za extrémne nebezpečný. Vytváranie akýchkoľvek  paralelných poriadkových síl je neprijateľné a pre extrémistov je to len medzikrok k vytváraniu  oficiálnych paramilitatntných zložiek. Slovensko má s podobnými zložkami tragickú historickú skúsenosť. Žiadne iné bezpečnostné orgány, okrem Polície SR, mestských polícií, prípadne  Ozbrojených síl SR, nemôžu mať možnosť zabezpečovať „vyššiu úroveň ochrany,“ ako to navrhovatelia nazývajú.

Vyzývame všetky demokratické sily, aby sa spojili a nielen odmietli podobné nebezpečné návrhy, ale hlavne  v blížiacich sa voľbách do VÚC porazili extrémistické politické sily.

 

 

Print
16. júla 2018

Téma LGBT komunity je u nás len o vlajkách na úradoch, chýbajú riešenia a obsahová debata Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou.

Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou. Chýba skutočný záujem o hľadanie riešení a o priblíženie rovnakého štandardu života pre všetkých. Slovensko zaostáva za ostatnými členskými štátmi EÚ, dokonca aj krajinami V4. Nič sa v tejto oblasti nerobí a absentuje aj reálna debata o problémoch. Je to  však vývoj, ktorému sa nie je možné […]
2018.april.27. LIF_053
16. apríla 2018

LIF Festival 2018 /VIDEO&FOTO/ Máme za sebou prvý ročník liberálneho festivalu LIF Festival 2018

Video: LIF 2018: @DiktatOnlinu  Standa HRUŠKA, YouTuber ČR StandaShow Roman KRPELAN, hovorca prezidenta SR Moderuje Michal Havran   Video: LIF 2018: Konečne víťazstvo demokracie  Iveta RADIČOVÁ, sociologička a expremiérka SR Milan KŇAŽKO, herec a politik Moderuje: Michal Havran