CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
Kotleba
27. septembra 2017

Vyhlásenie k návrhu zákona o domobrane Kotlebovej ĽS Naše Slovensko Považuje návrh zákona o domobrane za znepokojujúci.

Centrum pre otvorenú politiku (COP) považuje návrh zákona o domobrane, ktorý dnes predstavila ĽSNS, za znepokojujúci. Ide o nebezpečný návrh a podobné kroky nás v minulosti priviedli k jednej z najväčších katastrof ľudstva. Vyzývame všetky demokratické sily, aby sa jasne  postavili proti tomuto návrhu a spoločne ho odmietli.

Musíme veľmi ráznym spôsobom odsúdiť návrh na vznik domobrany, ktorý predstavila extrémistická Kotlebova ĽSNS. Má ísť o čiastočne dobrovoľné útvary, ktoré budú existovať v pôsobnosti vyšších územných celkov. Takýto návrh považujeme za extrémne nebezpečný. Vytváranie akýchkoľvek  paralelných poriadkových síl je neprijateľné a pre extrémistov je to len medzikrok k vytváraniu  oficiálnych paramilitatntných zložiek. Slovensko má s podobnými zložkami tragickú historickú skúsenosť. Žiadne iné bezpečnostné orgány, okrem Polície SR, mestských polícií, prípadne  Ozbrojených síl SR, nemôžu mať možnosť zabezpečovať „vyššiu úroveň ochrany,“ ako to navrhovatelia nazývajú.

Vyzývame všetky demokratické sily, aby sa spojili a nielen odmietli podobné nebezpečné návrhy, ale hlavne  v blížiacich sa voľbách do VÚC porazili extrémistické politické sily.

 

 

IMG_0007
17. novembra 2019

30. výročie Novembra 1989, výročie znovuzrodenia slobodných občanov

Keď 5. marca 1946 Winston Churchill vo svojom slávnom príhovore na Westminister College v americkom Missouri prehlásil “Od Štetína na Balte po Terst na Jadrane spustila sa cez celý kontinent železná opona,“ tak do komunistického prevratu v Československu zostávali ešte takmer dva roky slobody. V skutočnosti, ako dnes aj s Churchillom vieme, kocky boli už […]
august-1968-2
2. júna 2019

Stanovisko COP k priznaniu statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968

Uznesenie parlamentného okrúhleho stola z 30.5.2019 za účasti zástupcov všetkých politických frakcií Štátnej dumy Ruskej federácie vyzývajúce na priznanie statusu „vojnového veterána“ vojakom vyslaných do Československa v auguste 1968, je ďalším z radu škandálnych pokusov o oživovanie sovietskej falzifikácie okolností invázie vojsk Varšavskej zmluvy
viac >>