CENTRUM PRE OTVORENÚ POLITIKU
UVO
25. augusta 2017

COP podporuje rozhodnutie Transparency International nezúčastniť sa na výbere nového šéfa UVO Stanovisko

Centrum pre otvorenú politiku (COP) podporuje rozhodnutie Transparency International a ďalších zástupcov tretieho sektora, nezúčastniť sa na výbere nového šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).  Ešte pred prvým neúspešným kolom výberu sme upozorňovali, že ide zo strany vlády len  o divadlo a v skutočnosti na transparentnom výbere nemá záujem. Sám premiér odmietol rešpektovať niektoré rozhodnutia ÚVO.

COP víta rozhodnutie Transparency International, Aliancie Fair-play a INEKO a sme radi, že po prvom kole výberu predsedu ÚVO, nebudú mimovládne organizácie súčasťou divadla organizovaného vládnou koalíciou. Nemá zmysel sekundovať premiérovi pri jeho snahe o predstieranie transparentnosti. Vládna koalícia dokázala, že nemá záujem o odbornosť, ale o presadenie koaličného – politického kandidáta. V konečnom dôsledku o novom šéfovi rozhodne vláda a názor zástupcov mimovládnych organizácii nebude mať žiadnu váhu.

Print
16. júla 2018

Téma LGBT komunity je u nás len o vlajkách na úradoch, chýbajú riešenia a obsahová debata Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou.

Problematika LGBT komunity je u nás len pseudodiskusiou. Chýba skutočný záujem o hľadanie riešení a o priblíženie rovnakého štandardu života pre všetkých. Slovensko zaostáva za ostatnými členskými štátmi EÚ, dokonca aj krajinami V4. Nič sa v tejto oblasti nerobí a absentuje aj reálna debata o problémoch. Je to  však vývoj, ktorému sa nie je možné […]
2018.april.27. LIF_053
16. apríla 2018

LIF Festival 2018 /VIDEO&FOTO/ Máme za sebou prvý ročník liberálneho festivalu LIF Festival 2018

Video: LIF 2018: @DiktatOnlinu  Standa HRUŠKA, YouTuber ČR StandaShow Roman KRPELAN, hovorca prezidenta SR Moderuje Michal Havran   Video: LIF 2018: Konečne víťazstvo demokracie  Iveta RADIČOVÁ, sociologička a expremiérka SR Milan KŇAŽKO, herec a politik Moderuje: Michal Havran